sgk sorgulama

Sosyal Güvenlik  sorgulama  sgk.govtr ve e-devlet üzerinden yapılabilmektedir. İnsanlar bilinçlendikce sosyal güvenliğe daha çok önem vermeye başlamışlardır. Fakat kayıt dışılık hala devam etmektedir. Çalışan açısından    ekonomik sıkıntılar nedeniyle seslerini çıkaramaması hala önemli derecede sigortasız çalıştırılma sonucunu doğurur . Ayrıca durumlarını takip eden sistemin etkin kullanılmaması da  handikaptır. SGK online uygulamaları ile primlerden emekliliğe  kadar bir çok konuda takip ve bilgilendirme sistemini devreye sokmuştur. Kişiler durumlarını Kuruma gitmeden evinden veya işyerinden kolayca görebilmektedir. Sorgulamaların bir kısmı şifreli bir kısmı ise TC bilgileri ile yapılabilmektedir. Artık yıllar önce söylenilen sigortasız çalıştırıldığımı bilmiyorum söylemleri de tarihe karışmıştır. Sizler aşağıda belirtilen bilgileri kolayca görebilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu sorgu sayfalarından  yararlanabileceğiniz bilgiler şunlardır .

Banka ve Adres Degisikligi

Emekli Aylık Bilgisi

Emekli Aylığı Kesintileri

Emekli Ödeme Bilgileri

Almanya/Bulgaristan Emekli Ödemeleri

Emeklilik Kaydı

Hizmet Dökümü

Müstahaklık Bilgisi

Sigortalı Tescil Kaydı Tespiti

Banka ve Adres Degisikligi

Basamak Bilgisi

Borç Durumu

Tescil Kaydı

Ödeme Dökümü

Emeklilik İşlemleri Evrak Takibi

Bir Aylik Maas Tercihi

İsteğe Bağlı Ödeme Dökümü

Hizmet Dökümü Barkod Doğrulama

Yukarıda bulunan  sorguları  buradan e-devlet şifresi ile buradan yapabilirsiniz . Bununla birlikte uygulama sayfalarını da ziyaret edebilirsiniz. Buralardan ssk bağkur ve emekli sandığı çalışanları yararlanabilir. Bu üç kurum SGK ismi altında birleştiğinden kendilerine ait site bulunmamaktadır. Ayrıca ssk 4a , bağkur 4 b , emekli sandığı 4 c olarak  isim değiştirmiş olup görüntülediğiniz sayfalarda farklı aramalar yapmayınız.

SGK nın yeni  bilgilendirme ve öğrenme sayfaları yukarıdaki  sisteme eklenmektedir. SGK karşısındaki durumunuzu güncel olarak takip etmenizi öneriririz.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com