SGK şikayet sigortasız çalıştırma şikayeti

SGK ya şikayette bulunmak istiyorsanız sigortasız çalıştırılıyorsanız bunun bir kaç yolu var .

Öncelikle Alo 170 i arayabilirsiniz. Bu numara sgk şikayet hattı ve sgk ssk sigorta şikayet telefonudur. İkinci yol SGK il müdürlüğüne veya çalıştığınız bölgedeki Sosyal Güvenlik Merkezine dilekçe vermeniz gerekiyor. Çünkü bu merkez ve müdürlüklerde dosya kontrol edilip buna göre denetim isteminde bulunulacaktır.Duruma göre sgk denetmenleri yada sgk müfettişleri inceleme yapacaktır. Dilekçenizi elden vermek istemiyorsanız iadeli taahhütlü gönderiniz.  Şikayetlerinizi yorum bölümüne yazmayın. Site sgk resmi web sitesi değildir. sadece genel bilgiler vermektedir.Size yazıda verdiğim adrelsere başvuracaksınız.

Özellikle işyerim sigortamı yapmadı işyerim yıllardır ssk mı ödemiyor işveren sigortasız çalıştırıyor gibi bir çok şikayet ve ihbarınızı mutlaka yukarda anlattığım şekilde resmi olarak bildirmelisiniz

SGK yeni uygulama başlattı.İstanbulda ki hehangi bir işyerini şikayet etmek isterseniz bu sayfada bulunan formu doldurun. Başvuru türünü  seçerek dilekçenizi ve  şikayetinizi gönderiniz.

13 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com