SGK şikayet sigortasız çalıştırma şikayeti

SGK ya şikayette bulunmak istiyorsanız sigortasız çalıştırılıyorsanız bunun bir kaç yolu var .

Öncelikle Alo 170 i arayabilirsiniz. Bu numara sgk şikayet hattı ve sgk ssk sigorta şikayet telefonudur. İkinci yol SGK il müdürlüğüne veya çalıştığınız bölgedeki Sosyal Güvenlik Merkezine dilekçe vermeniz gerekiyor. Çünkü bu merkez ve müdürlüklerde dosya kontrol edilip buna göre denetim isteminde bulunulacaktır.Duruma göre sgk denetmenleri yada sgk müfettişleri inceleme yapacaktır. Dilekçenizi elden vermek istemiyorsanız iadeli taahhütlü gönderiniz.  Şikayetlerinizi yorum bölümüne yazmayın. Site sgk resmi web sitesi değildir. sadece genel bilgiler vermektedir.Size yazıda verdiğim adrelsere başvuracaksınız.

Özellikle işyerim sigortamı yapmadı işyerim yıllardır ssk mı ödemiyor işveren sigortasız çalıştırıyor gibi bir çok şikayet ve ihbarınızı mutlaka yukarda anlattığım şekilde resmi olarak bildirmelisiniz

SGK yeni uygulama başlattı.İstanbulda ki hehangi bir işyerini şikayet etmek isterseniz bu sayfada bulunan formu doldurun. Başvuru türünü  seçerek dilekçenizi ve  şikayetinizi gönderiniz.



13 thoughts on “SGK şikayet sigortasız çalıştırma şikayeti

 1. merhaba ben 1yil kadar bir resmi kurumda çaliştim benim sigortamı yap mamişlar neyapmam lazim.
  Dilekçe ile sgk müdürlüklerine başvurun.

 2. İpek hanım öncelikle o dönem de aynı iş yerinde sigortalı olarak çalışan 3 iş arkadaşınızı sizin orada çalıştığınıza dair şahit göstermeniz gerekiyor bu %100 hakkınızı alacağınızın sonucudur sigortasız arkadaş şahit gösterirseniz %40 tek başınıza iseniz hiç bir hak talep edemezsiniz!!! Allah sabır versin kul hakkı yiyenleride allah bildiği gibi yapsın durumunuz zor bi süre sonrada allahından bulsunlar diyip çekilirsiniz zaten kimse uzun süre hakkının peşinde koşmuyo!

 3. kardeşim ne sigortam yapıldı ne işten çıktıktan sonra içeride kalan maaşımı alabildim adam birde sskda tanıdıgım var dosyasını sümen altı ettirrim diye haber gönderiyorr niye sahip çıkmıyor bu devlet bize

 4. 3 veya 4 ay önce 170 arayarak eşimin siğortasız çalıştığını söyledim şikayet ettim ama halen siğortası yapılmamıştır.adanadaki sğk denetlemeye gitmiyorlar kaç aydır siğortasız çalışıyor ve başına iş kazası gelirse herkezden şikayetci olacam tek sorumlusu ise sğk dır 30 yaşındaki bir bayan nasıl sigortasız çalışıyor çok mantıksız sğk müfettişleri ne iş yapıyor çok merak ediyorum.

 5. ya bu sgk sivasta hiçmi bir giyim magzalarını denetlemiyor çalışanların %80 inin sigortası yok hangi çalışana sorduysam neden sigortan yok diye yapmıyorlar hemen kapıyı gösteriyorlar dedi hani nerde sıkı denetim yapamıyorsanız bırakın aslında sgk yı şikayet etmek lazım.

 6. kurumunuzun müşterilerinden bir abimimiz sisteminizdeki arıza nedeniyle bağkur borcunu yatırmak için 10 gündür bankanın yolununu aşındırdı.kendisinde kilo sorunu var(160kğ) bu sorunun kısa sürede çözülmesi için gereğinin yapılmasını arz ederim. saygılarımla.

 7. yaşadığımız memlekette bir ihbar bir ayda mısonuçlanır? bu memleketimizde bu kurumun personel azlığından dolayı mı şikayetler bir ayda sonuçlanıyor yoksa insan hayatının önemsenmediğinden mi ? merak ediyorum…

 8. erzurum sgk müdürlügünde doktor yoklugundan dolayı ödeme işlemleri yapılanamıyor bu memlekette tek doktormu var

 9. sgk nerede bilmiyorum hak adalet nerede herkes birbirinin …. olmuş hastanelerde ne dolaplar dönüyor sgk nerde çalışan hakkı hasta hakkı nerde

 10. haberlerde hamileler için hiç bir ücret alınmayacak ne muayene ne tahlil ücreti alınmayacak deniyordu ama kimse denetlemiyor sanırım bütün hastaneler alıyor

 11. sgk ne işe yarıyor şikayet edersin kapitalist patronlara yalakalık yapıyorlar birde bu yetmezmiş gibi şikayat eden işciyi gammazlıyorlar sizi şu işci şikayet ediyor diye 1 senedir sigortasız calıştırdılar hasta oldum cebimden cıktı masrafım kim hakkımızı savunacak bu nasıl insanlık bu nasıl düzen hiçmi insan evladı yok işcilerin hakkını arıyacak şu işverene hesap soracak bir insan evledı yokmu ?

 12. merhaba ben 6 ay sigortasız calıstırılmısım yenı farkettım ısten ayrıldım nasıl kanıtlarım bılmıyorum ama ne yapabilirim.
  Size gelir testi ile ilgili yazı gelmedimi. Yapacağınız sgk ya dilekçe yazmak

Comments are closed.